A Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskoláért és Tanulóiért Közhasznú Alapítvány

Számlaszáma: 6190002613100007

Adószáma: 18583672-1–10

2013. március 11., hétfő


  • VARÁZSTORONY VERSENY EGER, 2013.03.06.
    A VARÁZSTORONY 2012/2013  VETÉLKEDŐRE  1100  7. ÉS 8. OSZTÁLYOS  DIÁK NEVEZETT BE. 
    A DÖNTŐBE 20-20 GYERMEK JUTOTT BE!
    BARTÓK BLANKA I. HELYEZÉST
    KOVÁCS BEÁTA  III. HELYEZÉST ÉRT EL
    MINDKETTEN a  7.B OSZTÁLY TANULÓI
    FELKÉSZÍTŐ TANÁR: NAGY ISTVÁN

    GRATULÁLUNK!   




    A tabló feladatok - témakör: Naprendszer







    Bartók Blanka






    Kovács Beáta

















    Az I.helyezett jutalma

    A fényképeket köszönjük Bartókné Mező Beáta anyukának! 


    A verseny célja:
    • A természettudományos tantárgyak kedveltségének növelése.
    • A pályaválasztás segítése a műszaki és természettudományi ismereteket igénylő pályákhoz.
    • Az általános iskolai tanulók bevonása a Varázstorony különböző programjaiba, hogy minél több kisiskolás számára feltárulhasson a természet – általuk eddig talán nem ismert – érdekes oldala.
    • A környezettudatosság fejlesztése, segítés a környezettel kapcsolatos ismeretek bővítésében, az ezzel kapcsolatos kompetenciák fejlesztésében.
    • A tanulók motiválása az iskolai tananyag elsajátítására.
    • Minél szélesebb körben megismertetni a szabadidő hasznos eltöltésének lehetőségeit a Varázstoronyban.
    Résztvevők: 
    Heves megye 7. és 8. osztályos tanulócsoportjai.
    A lebonyolítás időrendje:
    ·         Első forduló: 2012. október 15. és december 14. között. Minden 7. és 8. évfolyamos benevezett osztályközösség szervezetten részt vesz a Varázstorony meglátogatásában. A nevezés akkor érvényes, ha az osztályközösség minimum 75 %-a részt vesz a látogatáson.
     A látogatás Varázstoronyban tisztán eltöltött időtartama kb. 2 óra (120 perc).
    A Varázstorony Vetélkedő első fordulójában a tanulók a Csillagászati Múzeumban megismerkedhetnek az 1776-ban alapított csillagászati obszervatórium eredeti műszereivel, melyeket Hell Miksa magyar születésű, bécsi császári, királyi udvari csillagász, az akkori idők legjobb bécsi és londoni távcsőkészítő mestereitől rendelte meg. Az ugyancsak 1776-ban készült Camera Obscura-val (sötétkamra, periszkóp), amely nem csak Magyarországon, hanem az egész világon ritkaságnak számít (optikái segítségével a barokk Eger és környéke vetíthető ki a besötétített terem közepén lévő asztalra.)
    Varázsteremben érdekes, saját maguk által elvégezhető kísérleteken keresztül alapvető fizikai jelenségeket tanulmányozhatnak, tudományos „játékokat” játszhatnak. A teremben az interaktív kísérletezésen túl a régi fizikai kísérleti eszközökből álló kiállítást szemlélhetnek meg.
    A Planetáriumi műsorban megismerkedhetnek a Naprendszerrel, a csillagos ég változó arculatával, a csillagászat történetével.
    A távcsöves bemutatón különböző működési elvű távcsövekkel találkoznak, és használatba is veszik azokat megfigyelésekhez. A Panoráma teraszról  városnézési programot szervezünk a tanulócsoportok számára.
    • Második forduló: 2013. február 6. A benevezett osztályok tanulói házi vetélkedőn vesznek részt. Az iskolai fordulóhoz, amelyet mindenhol a fenti időpontban kell megtartani, feladatlapot központilag biztosítunk (e-mail-en küldjük ki). A kitöltött feladatlapok eredményessége alapján választjuk ki a döntőre bejutó 20-20 hetedik, ill. nyolcadik osztályos tanulót.
    • Harmadik forduló (döntő) Március 6. 14.00 óra. A döntőt egyéni versenyben a Varázstoronyban rendezzük meg. A versenyzők egy-egy A/3-as méretű tablót készítsenek el erre az alkalomra (témakör: a Naprendszer), ami egyben a tanuló benevezési tárgya, s az arra kapott pontszám a döntőben szerzett többi pontszámaihoz hozzáadódik. A tartalmában és esztétikájában arra érdemes tablókból időszakos kiállítást rendezünk be a Varázstoronyban.
     A kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulók 15-35 ezer forintos díjazásban részesülnek.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése