Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
A Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskoláért és Tanulóiért Közhasznú Alapítvány
Számlaszáma: 6190002613100007
Adószáma: 18583672-1–10
2026. június 25., csütörtök
Alapítványi jutalmazás a Tanévzárón
A
Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskoláért és Tanulóiért Közhasznú
Alapítvány ebben a tanévben is jutalmazta azokat a tanulókat, akik kiemelkedő
teljesítményükkel öregbítették iskolánk hírnevét.
Első
jutalmazottunk a 4. b osztály tanulója. A Komplex Anyanyelvi és
Matematikaverseny megyei fordulójában megszerezte az 5. helyezést. Az Országos
Honismereti Versenyen korcsoportjában országos 6. lett, az iskola Tavaszi
Tehetségnapján ének kategóriában 1.
Az
ének-zene tehetségműhely kiemelkedő tagja, aki évek óta nagyszerű előadásaival
színesíti az iskola műsorait, a Mesélő Színpad idei előadásának főszereplője Gulyás
Csaba.
A
következő tanuló az 5. b osztály tagja. Az Építőkockák Megyei Matematika
versenyen 3. helyezést ért el. Az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyen
korcsoportjában országos 6. lett.
A tanulmányi munka mellett a sportot is kedveli. Részt vett a Diákolimpián, ahol 50 méteres uszonyos gyorsúszásban az országos 5., 100 méteres uszonyos gyorsúszásban szintén országos 5. helyezést szerzett Csepregi Lilla.
A
következő díjazott tanuló 8 éven át kimagasló tanulmányi eredménnyel és
szorgalommal, példamutató magatartással hívta fel magára a figyelmet. Iskolai
munkája mellett a humán terület versenyein is eredményesen szerepelt, így az
Országos Honismereti Versenyben országos 4. helyezést ért el. A Simonyi
Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási és Nyelvhelyességi Versenyen a megyei fordulóban
12. lett, míg a Lotz János Országos Szövegértési és Helyesírási Versenyen is
eredményesen szerepelt a 2. fordulóban. Az Egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium
által meghirdetett vármegyei angol nyelvi versenyen megszerezte a megyei 8.
helyezést Fűzér Dorka Sára 8. a osztályos tanuló.
A következő jutalmazott a 8. b osztály tanulója volt. Az Arany László Vármegyei Meseíró Versenyen első lett az iskola blogján is szereplő meséjével. Az Országos Honismereti Tanulmányi Versenyen korcsoportjában országos 6., az Andrássy Gyula Turisztikai Tanulmányi Földrajz Versenyen csapatával az előkelő 2. helyen végzett Bernáth Csenge.
A 8. b
osztály tanulója volt a következő jutalmazott is. Ő is tagja volt az Andrássy
Gyula Turisztikai Tanulmányi Földrajz Verseny 2. helyezett csapatának. A Heves
Vármegyei Idegennyelvi Versenyen angol nyelvből 1. lett, az Országos
Honismereti Tanulmányi Versenyen korosztályában országos 8. helyezést ért el,
az Országos Nyelvész Bendegúz Versenyen a vármegyében Nagy Ádám lett a
4. legjobb nyelvész.
Gratulálunk a díjazottaknak, a nyolcadik osztályosból elballagóknak eredményes, sikeres és élményekkel teli középiskolás éveket kívánunk!
Kedves
Szülők!
Tisztelettel
köszönetet mondunk az Önök által alapítványunk részére felajánlott személyi
jövedelemadó 1%-áért. Az Önkormányzat által nyújtott támogatással kiegészítve
15 darab kiváló minőségű, tanulók által használható tabletet vásároltunk
belőle.
Iskolánk
ebben az évben ünnepli fennállásának 70. évfordulóját. Ehhez az eseménysorozathoz
kapcsolódva tartja alapítványunk 2026. október 10-én jótékonysági bálját,
melyen az alapítvány is születésnapot ünnepel, a 25.-et. Szeretettel várjuk
Önöket a bálba, ahol a zenét DJ. Richmonde, a vacsorát Pázmándi József chef biztosítja.
Jegyek a következő tanév elején vásárolhatók 13 ezer Ft értékben.
Fejes Ildikó
Alapítvány elnöke
2026. június 22., hétfő
SZEREPLŐVÁLOGATÁS A MESÉLŐ SZÍNPADON
Az idei
nagy sikerű A dzsungel könyve előadás után új kalandra indulunk.
A
2026/2027-es tanévben egy különleges zenés mesejátékot állítunk színpadra Bűbáj
két világ között címmel. Olyan 6–16 éves füzesabonyi gyermekek jelentkezését
várjuk, akik szeretnek szerepelni, énekelni, táncolni, vagy egyszerűen csak
szeretnének egy kreatív, összetartó közösség tagjai lenni.
Nem
szükséges színpadi tapasztalat – a lelkesedés és a nyitottság a legfontosabb!
Jelentkezés:
mmiklosvari@gmail.com
Érdeklődés:
70/361-2135
Várjuk
régi és új szereplőink jelentkezését egyaránt!
Részletek
a plakáton.
"STEAM DAY" a Telekiben
Élménnyel, felfedezéssel és közös sikerekkel zárult a Telekis STEAM DAY, amely egyben az NTP Tehetségközelben pályázat „Detektívkofferrel a természetben” záró foglalkozása is volt egyben. A program során diákjaink nemcsak aktív résztvevői, hanem bemutatói, segítői is voltak a tudományos élményeknek: saját kísérleteikkel bizonyították kreativitásukat, kíváncsiságukat és egész éves kitartó munkájuk eredményét
A rendezvény meghívott vendégelőadója
Dr. Murányi Zoltán , az EKKE kémia tanszék professzora volt. Interaktív
előadása, látványos kémiai és fizikai kísérletei tették még izgalmasabbá,
érdekesebbé ezt a napot. A tanulók testközelből tapasztalhatták meg, hogy a
tudomány egyszerre gondolkodtató, kreatív és szórakoztató A jó hangulatú,
élményszerű foglalkozás ismét megmutatta: a tehetséggondozás igazi ereje az
együtt gondolkodásban, a kísérletezés örömében és a közösen átélt sikerekben
rejlik. Bebizonyosodott, hogy a tudomány bizony lehet hangos, színes, habos,
„büdös”, fényes és néha ragacsos, de mindenekelőtt nagyon szórakoztató.
A záró alkalmon sor került a díjak és
elismerések átadására is, megköszönve a diákok egész éves lelkes munkáját és
kiemelkedő teljesítményét.
A rendezvény végén megnyitottuk a
zárókiállítást is, mely a projektben résztvevő gyerekek munkáiból adott egy
összefoglalót. Ezeken az alkotásokon életre keltek a kis művészek gondolatai a
természetről, fizikai és kémiai kísérleteken átélt élményeiről. Voltak akik
ecsettel, grafittal, agyaggal vagy más alkotótechnikával formálták
kézzelfoghatóvá ugyanazokat a gondolatokat. S talán épp ez volt a projekt
legnagyobb üzenete, ugyanarra a világre néztünk, mégis mindenki a saját
szemével fedezte fel a szépségét.
Köszönet illeti a gyerekeket, akik
bátran mertek kérdezni, hibázni, újrakezdeni és alkotni.
Köszönet illeti a szülőket, akik
támogatták őket ezen az úton, és mindazokat, akik hittek abban, hogy a tehetség
akkor bontakozik ki igazán, ha teret kap a kíváncsiság és a kreativitás
Koffernyi
álmok
Volt egy
koffer, régi, kopott,
mégis száz titkot hordozott.
Nem pénz lapult a mélyiben,
hanem csodák a képzeletben.
Harminc
gyermek nyitotta ki bátran,
csillogó szemmel, nagy kíváncsian.
Kérdést vittek minden útra,
választ kerestek újra s újra.
Volt, ki
lombik fölé hajolt csendben,
figyelte a színeket figyelmesen.
Volt, ki ecsettel álmot festett,
és egy apró csodát megteremtett.
Kis tudós
lett egyikükből,
kis művész a másikukból,
de szívük mélyén ott élt szépen
ugyanaz a vágy: a felfedezésben.
E különös
út ajándék volt,
egy nyitott kapu, egy hívó szó.
Lehetőség, hogy kéz a kézben
álmokat váltsanak valóságra szépen.
A
támogatás nemcsak eszközt adott,
hanem bizalmat és holnapot.
Megmutatta: a kíváncsi gyermeklélek
a legkisebb szikrából is csodát éltet.
Ma a
képek csendben mesélnek,
a kísérletek életre kelnek.
Minden alkotás, minden mosoly
egy-egy közös emlék valahol.
Talán
egyszer majd évekkel később
egy labor csendjében vagy egy műterem mélyén,
felidéződik ez a közös utazás,
és újra megszólal a kíváncsiság.
Mert aki
kérdez, messzire lát,
aki alkot, nyomot hagy a világon át.
S egy régi koffer emléke talán
mindig hazavezeti a szívet – a csodák útján.
Kívánjuk, hogy ez a rendezvény a professzor és a
gyerekek által végzett kísérletek, a kiállítás mindenkit emlékeztessen arra: a
világ tele van csodákkal – csak nyitott szemmel kell járnunk, és néha elég
egyetlen koffernyi kíváncsiság ahhoz, hogy valódi felfedezővé váljunk.
Ági néni és Judit néni
2026. június 19., péntek
2026. június 18., csütörtök
2026. június 16., kedd
A Nyári tehetségnapon a dzsungel életre kelt
A Nyári
Tehetségnap egyik legjobban várt programja volt a Mesélő Színpad tehetségműhely
idei előadása, A dzsungel könyve. A tanulók egész éven át készültek a
produkcióra, amelyet június 16-án délelőtt két alkalommal is bemutattak az
érdeklődő közönségnek.
A
színjátszók, énekesek és táncosok közös munkájának eredményeként egy látványos,
vidám és megható előadás született, amelyet a nézők nagy tapssal jutalmaztak. A
gyerekek magabiztosan, örömmel és lelkesedéssel álltak színpadra, így mindkét
előadás igazi sikerélményt jelentett számukra.
Köszönjük
minden résztvevő diáknak a kitartó munkát, a szülők támogatását, valamint a
felkészítő pedagógusoknak, Kovács Rita táncpedagógusnak, Kovács Erika
énektanárnak és Miklósvári Magdolna drámapedagógusnak az egész éves közös
munkát.
Az
előadást követően az ének tehetségműhely tanulói is bemutatkoztak, akik a tanév
során tanult dalaikból adtak ízelítőt. A kórus vidám és lendületes produkciója
méltó zárása volt a Nyári Tehetségnap programjának, amely ismét megmutatta
diákjaink sokoldalú tehetségét.
Az alábbi
fotókon a Nyári tehetségnap legszebb pillanataiból válogattunk.
Miklósvári
Magdolna
2026. június 15., hétfő
Két kisgólyát gyűrűztek meg a Teleki szomszédságában
Különleges
eseménynek lehettek tanúi iskolánk tanulói: a Bükki Nemzeti Park munkatársai a fészekben lévő négy kisgólyából kettőt gyűrűztek meg a Teleki szomszédságában található gólyafészekben.
A program
során a gyerekek testközelből ismerkedhettek meg a természetvédelem egyik fontos
feladatával, a madárgyűrűzéssel. A szakemberek bemutatták, hogyan történik a
fiatal gólyák biztonságos megfogása, vizsgálata és jelölése. A gyűrűzés célja,
hogy a későbbiekben nyomon követhető legyen a madarak vándorlása, életútja és
esetleges visszatérése.
A tanulók
nagy érdeklődéssel figyelték a folyamatot, miközben sok új ismeretet szereztek
a fehér gólyák életmódjáról, költéséről és védelméről. Megtudhatták, hogy a
gólyák fontos szerepet töltenek be élőhelyük ökológiai egyensúlyában, ezért
megóvásuk közös felelősségünk.
Az
esemény nemcsak látványos, hanem rendkívül tanulságos is volt. A gyerekek
számára maradandó élményt jelentett, hogy ilyen közelről láthatták a
gólyafiókákat, és bepillantást nyerhettek a természetvédelmi szakemberek
munkájába.
Köszönjük a Bükki Nemzeti Park
munkatársainak az érdekes bemutatót, a hasznos ismereteket és a felejthetetlen
élményt!
Molnár Judit
2026. június 14., vasárnap
2026. június 13., szombat
2026. június 12., péntek
Tanév végi OKOSHOP vásár a Telekiben
Az
OKOSHOP első éve alatt azt tapasztaltuk, hogy a gyerekek nagyon motiváltak, és
szorgalmasak a pontgyűjtésben. Ezeket a pontokat a vásár előtt bankkártyaként
kapják meg a tanulók az osztályfőnököktől, amit a vásáron Frankóra váltva
elkölthetnek a SHOP-ban. A vásár folyamán az elköltött összeget rávezetjük a
„bankkártyára”, és mínusz pontként levonásra kerül a táblázatban.
Az
árukészletet az előző évi tapasztalatok alapján töltöttük fel. Örömünkre
szolgált, hogy újra támogatásban részesültünk a United WAY Magyarország
jóvoltából. 100.000 Ft értékben kaptunk játékokat, írószereket, kreatív
rajzeszközöket. Ezúton is köszönjük a gyerekek nevében!
A felsősök
az írószerek mellett most is a kuponokat részesítették előnyben.
Köszönöm
a DÖK-nek az anyagi támogatást, pedagógus társaimnak pedig a táblázat
vezetését, és a gördülékeny lebonyolítást.
Látva a
gyerekek arcán az örömet, hogy saját részükre tudnak „vásárolni” az
összegyűjtögetett pontokból, megerősítette az iskola vezetését abban, hogy jó
úton járunk, az „OKOSHOP”-ot folytatni fogjuk jövőre is.
Énekes
Istvánné
főigazgató-helyettes
2026. június 5., péntek
A sütés-főzés kémiája – Amikor a konyha vegyi laboratóriummá válik, az étkező meg étteremmé
Vidámság, kíváncsiság, finom illatok és
izgalmas kísérletek a „Sütés-főzés kémiája” című délutánon. A program során a gyerekek
és szüleik együtt fedezhették fel, hogy a konyha valójában egy vegyi
laboratórium, ahol nap mint nap érdekes kémiai folyamatok zajlanak.
A tudóspalánták elsőként az élesztő
titkaival ismerkedtek meg. Egyszerű kísérletek során megfigyelték, hogyan keletkezik
szén-dioxid az élesztő működése közben, és hogyan lesz a puha, levegős kelt
tészta a parányi gombák segítségével egyre nagyobb. A gyerekek nagy örömmel
figyelték a „dolgozó” élesztőt, amely látványos módon bizonyította, hogy a
tudomány valóban körülvesz bennünket.
A következő állomáson a sütőpor került
a középpontba. A résztvevők megtudhatták, hogy a sütemények könnyű és laza
szerkezetét milyen kémiai reakciók segítik elő. A linzertészta készítésének
megismerése közben arról is beszélgettünk, hogyan hat a vaj, a liszt és a cukor
a tészta állagára, és miért lesz omlós a kedvelt sütemény. Miután meghallgattuk
Judit nénit, s megnéztük a kísérleteket, a kis művészpalántáimmal pedig ültető
kártyákat készítettünk, valamint megismertünk pár egyszerűbb szalvétahajtogatási
technikát. Poharaikat is kidíszíthették. A szülőket is bevontuk a hajtogatásba,
mindannyiukat dicséret illeti, mert nagyon ügyesek voltak. J
Majd beszélgettünk a terítés kellékeiről, és annak fontosságáról, hogy ezt
lehetőleg ízlésesen tegyük. A közös délután során a gyerekek és szüleik együtt
dolgoztak, kísérleteztek.
Ez a vidám és tartalmas délután ismét
bebizonyította, hogy a tudomány nemcsak hasznos, hanem izgalmas és szórakoztató
is lehet, s azt is, hogy a művészet is mindennapi életünk része. Köszönjük
minden gyermeknek, szülőnek, nagyszülőnek, hogy együtt tettük felejthetetlenné
ezt a tudományos kalandot!
Antal Zoltánné, Molnár Judit
2026. június 4., csütörtök
Nemzeti Összetartozás Napja
Iskolánkban,
2026 június 4-én reggel kilenc órakor kezdődött a megemlékezés, a Himnusz közös
éneklésével. Ezt követően Hamrik Lara 3.b osztályos tanuló narrációját követően
felcsendült a „Hazám, hazám édes hazám” című csodálatos dal az Énekkar előadásában,
majd Neuschel Adrián 3. a osztályos tanuló előadásában Aranyosi Ervin
Hazaszeretet a mában című versét hallgattuk meg. Az énekkar ezután a Kormorán
együttes „Ki szívét osztja szét” című dalát énekelte el, amelyhez a Csomópont
Tehetségkutató Egyesülettől kaptunk zenei alapot. Az énekkari szólókat Oszlánczi
Panna 4.a osztályos és Gulyás Csaba 4. b osztályos tanulók énekelték. A zenés
blokkot követően került sor a „Határtalanul” program élménybeszámolójára, Miklósvári
Magdolna és Kutasiné Karanyicz Katalin tanárnők vezetésével. A gyerekek egy-egy saját élményüket
tartalmazó cédulát helyeztek el a központi paravánon élményeik elmesélését követően.
A délelőtti megemlékezés zárásaként Bíró- Szabó Krisztina tanárnő néptáncot tanított
a gyerekeknek, amellyel tovább erősítettük a magyar nemzeti összetartozást,
amely egységes üzenetként jelent meg a megemlékezésünk során, reménységet és jövőt
adva a magyarságnak. A Füzesabonyi Természetjáró Egyesület felkérésének eleget
téve, az Énekkar június 4-én este fél nyolckor énekelt tábortüzes esti városi
megemlékezés zárásaként, amely nagyon hangulatosan sikerült. Mint a
rendezvény felelős szervezője és felkészítő tanár szeretném megköszönni minden
kedves résztvevő és segítő munkáját, köszönettel: Tóth Gábor
A műsort szerkesztette és összeállította:
Kutasiné Karanyicz Katalin
Miklósvári Magdolna
Tóth Gábor
2026. június 2., kedd
Heves Vármegyei Tűzoltóverseny
2026.
május 30-án Szilvásvárad adott otthont az idei megyei hagyományőrző
tűzoltóversenynek. A Füzesabonyi Szent Flórián Önkéntes Tűzoltó Egyesület
ifjúsági tagozata a megmérettetésen 3. helyezést ért el. A csapatnak öt Telekis
diák is tagja volt:
-
Turbucz Szonja Nina 6.a
-
Kállai Alexandra 8.a
-
Szűcs Patrik 8.a
-
Sári Zita 8.b
- Szabó Liviána 8.a
Elért
szép eredményükhöz gratulálunk!
Az ifi csapat edzője Szűcs László önkéntes tűzoltó volt. Köszönjük felkészítő munkáját!
Bernáth
Melinda
2026. június 1., hétfő
Meghívó_ Nyári Tehetségnap – A dzsungel életre kel
Szeretettel
várunk minden érdeklődőt a Nyári Tehetségnap kiemelt programjára, a Mesélő
Színpad előadására.
A Nemzeti Tehetség Program
Tehetségközelben pályázatának támogatásával megvalósuló tehetségműhely egész
éves munkájának eredményeként közel ötven tanuló áll színpadra, hogy életre
keltse Rudyard Kipling világhírű történetét, A dzsungel könyvét. A produkcióban
a színjátszó, énekes és táncos tehetségek közösen mutatják meg tudásukat. A
nézők egy izgalmas, zenés kalandra indulhatnak Maugli és a dzsungel lakóinak
világába.
A gyerekek hónapokon át készültek az előadásra: jeleneteket próbáltak, dalokat tanultak, koreográfiákat gyakoroltak, valamint jelmezek és díszletek készítésében is részt vettek. Az előadás bemutatja, milyen értékes munka folyik iskolánk tehetséggondozó programjaiban, emellett szórakoztató élményt kínál.
Időpont: 2026. június 16. (kedd)
Kezdés: 8:30 és 11:00
Helyszín: Füzesabonyi Közösségi Ház
A belépés ingyenes.
Szeretettel várjuk a szülőket,
nagyszülőket, testvéreket és minden érdeklődőt, hogy együtt éljük át ezt a
különleges mesés kalandot, és közösen ünnepeljük diákjaink tehetségét és
kitartó munkáját!
Miklósvári Magdolna, Kovács Rita,
Kovács Erika
Kihívás napja és Netfit verseny eredményhirdetés
Iskolánkban ünnepélyes keretek között hirdettük ki a korábbi NETFIT felmérés során kiemelkedő eredményt elért tanulóinkat. A verseny célja az volt, hogy elismerjük azoknak a diákoknak a teljesítményét, akik példamutató kitartással, ügyességgel és erőnléttel szerepeltek a különböző fizikai állapotfelmérési területeken.
A tanulók
eredményeit két korosztályban értékeltük: a 4–6. évfolyamos,
valamint a 7–8.
évfolyamos diákok között. Mindkét korcsoportban külön díjaztuk
a lányokat és a fiúkat, hogy minden tanuló saját életkori és nemi
kategóriájában mérhesse össze teljesítményét társaival.
Az
elismeréseket három versenyszámban adtuk át: helyből távolugrásban,
kézi
szorítóerőben és ingafutásban. Ezek a
feladatok eltérő képességeket mérnek: a robbanékonyságot, az izomerőt, az állóképességet,
valamint a kitartást és a gyorsaságot. A díjazott tanulók mindannyian
kiemelkedő teljesítményt nyújtottak ezekben a kategóriákban.
Büszkék
vagyunk diákjainkra, akik eredményeikkel bizonyították, hogy a rendszeres
mozgás, a szorgalom és a kitartás meghozza gyümölcsét. Gratulálunk minden
elismerésben részesült tanulónak, és további sok sikert kívánunk nekik a
sportban és a tanulásban egyaránt!
Kézi szorítóerő
4 -6.
1.Kocsis
Rebeka Frida 2.Tóth Vanessza 3.Tóth Noémi
1.Szabó
Dominik Lajos 2.Csíki Ármin Nimród 2.Poczok Levente
3. Jónás
Jusztin József
Kézi szorítóerő
7 -8.
1.Farkas
Noel 2.Paczók Roland Axel 3.Szűcs Patrik
Helyből távolugrás
4-8.
1.Vass
Janka 2.Tóth Kamilla 2.Veres Mira 3.Erdélyi Alexa Emma
1.Varga
Dominik 2.Szabó Dominik Lajos 3.Szécsi Barna
1.Oláh Áron 2.Csík Nimród 3.Tóth Marcell
András
Inga
futás 4-8.
1.Szuromi
Alexa Korina 2.Vass Panna 3.Gulyás Fanni
1.Nagy
József 2.Szalai Péter 3.Váradi Benjamin Rómeó 3.Gasparovics Bálint Miklós
3.Kökény Attila
1.Tóth
Krisztina 2.Váradi Kiara Lilla 1.Csík Nimród 2.Szűcs Patrik
3.Tóth
Marcell András
Gratulálunk a díjazottaknak!
Erdélyi Annamária
2026. május 29., péntek
2026. május 28., csütörtök
Bernáth Csenge sikere: megyei első hely meseírásból
Nagy
örömmel osztjuk meg, hogy iskolánk 8.b osztályos tanulója, Bernáth Csenge 1.
helyezést ért el az Arany László Megyei Meseíró Versenyen.
A verseny
kétfordulós volt: Csenge saját maga által írt meséjével jutott tovább a
döntőbe, ahol a második forduló már jelenléti formában zajlott a tarnamérai iskolában.
A zsűrit különösen megérintette „A boldogság kulcsa” című meséje, amely kreatív
történetével, kedves szereplőivel és fontos üzenetével nyerte el az első
helyet.
A
történet két testvérről szól, akik egy varázslatos könyv segítségével
Meseországba kerülnek, ahol vissza kell hozniuk az elveszett boldogságot. A
mese megmutatja, milyen fontos a zene, az összetartás, a szeretet és a képzelet
ereje.
Nagyon
büszkék vagyunk Csengére, hiszen munkája bizonyítja, hogy az olvasás és az írás
nemcsak hasznos, hanem igazi örömforrás is lehet. Reméljük, hogy története más
gyerekeknek is kedvet ad majd a könyvekhez, az alkotáshoz és saját mesék
írásához.
Szeretettel
ajánljuk mindenki figyelmébe a nyertes mesét, amelyet a bejegyzéshez csatolva
lehet elolvasni.
Gratulálunk
Csengének ehhez a szép eredményhez!

























