A Füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskoláért és Tanulóiért Közhasznú Alapítvány

2023. június 14., szerda

Botond nap 2023

Rendhagyó sportnapunkat a műfüves pályán kezdtük.

8:10 Megnyitó-szabályok, állomások ismertetése

8:15 Yamato sportegyesület Szedlák Endre és Gulyás Gyula tanítványai, rendkívül színvonalas karate bemutatója

8:35 Bemelegítés után 12 állomáson:

Iskola kör, Önkéntes Tűzoltóság, Futás szökdelés, kapura dobás és rúgás, ping-pong labda ütögetés, egészségmérés, plank, lufik levegőben tartása, gerendán egyensúlyozás, FSC asztalitenisz szakosztálya és a közkedvelt exatlon pályán gyűjthettek iskolánk diákjai minél több Botondot.

Első helyen végeztek alsós kategóriában a 4.a felsős kategóriában pedig az 5.a osztály tanulói.

10:30 Váltóverseny vette kezdetét

Hatalmas küzdelmek után, kialakult a végeredmény, melyet alsós kategóriában a 2.b és 4.b osztály, felsős kategóriában az 5.a és a 8.a osztályok nyertek.

11:15 Kötélhúzás évfolyamok között:” iszonyatos küzdelem és presztízs csata!”

11:40 Iskolakör abszolút győztesei

Korábbi forduló alkalmával már megrendezésre került az iskolakör futóverseny. Most a már bajnokoknak rendeztük meg alsós és felsős kategóriában, újra a futóversenyt sportnapunk zárásaként. Első helyezett lett Tóth Krisztina és Király Bálint, valamint Nagy Janka Mária és Páldi Olivér.

Gratulálunk a győzteseknek! Senki ne csüggedjen, hisz szeptemberben, visszavágó következik.

Szeretnénk megköszönni, iskolánk minden diákjának és tanárának, a Yamato Sportegyesületnek, Önkéntes Tűzoltóknak valamint a FSC Asztalitenisz szakosztályának a lelkes közreműködést.

Hiszen Nélkülük nem lehetett volna ilyen sikeres ez a nap.

Erdélyi Annamária és Birincsik József Botond nap felelős pedagógusai.